Identita dítěte v NR - Rusava

Víkendového 24 hodinového setkání při tématu s názvem Identita dítěte v náhradní rodině se zúčastnilo 10 klientů nebo-li pět manželských párů. Jedni přijeli od Třince, jedni kousek od Uherského Hradiště a tři manželské páry dorazily až z daleké Vysočiny. Začátek května (4-6.5.2014) za okny hotelu však bylo velmi větrno a pošmourno, ale uvnitř vládla pohoda a bylo v něm teploučko.

Pátek je vždy dnem seznamovacím, vzhledem k tomu, že se účastníci navzájem neznají, vedou lektoři první den vzdělávání tak, aby se lidé uvolnili a dokázali spolu komunikovat a posléze i pracovat. Druhý den hned od rána je nasazeno neúprosné tempo. Lektoři přináší zážitkovou tehniku s názvem "provázky", na které se dobře ilustrují "ztráty" našich přijatých dětí. Další společné úkoly pak všichni účastníci plní a vědí, že odpovědi na některé otázky budou hodně těžké a na některé si budou muset přijít sami během života se svými dětmi. Základ dostali a mnohé pochopili, teď už to bude na každém z nich jak to přenesou do praktického života a jak to uchopí.

Podle reakcí a nedělní zpětné vazby účastníků, splnilo vzdělávání jejich očekávání a nejen to, mnohá očekávání to předčilo. Někteří se vyjadřovali tak, že nikdy se necítili při vzdělávání tak dobře jako tento víkend, že konečně mají pocit, že jim někdo naslouchal a že je chápal.

Za realizační tým projektu chci poděkovat nejen našim dvěma zahraničním lektorům, Marice a Štefanovi, za jejich skvěle odvedenou práci, ale chci poděkovat i samotným účastníkům kurzu, neboť bez toho, že se sobě navzájem a lektorům otevřeli a vydali ze sebe všechno, by se nic z toho nepovedlo nebo by to přinejmenším hodně skřípalo. Velké poděkování patří i naší mladé hlídací dvojici, kterou si všechny děti oblíbily a která se velmi hezky a dobře o naše nejmenší postarala.

 

Za RT projektu zapsala

Monika Dietrichová - asistentka

Fotogalerie

každý máme své životní hodnoty kruh potřeb hledání odpovědí na otázku co tvoří identitu našich dětí - 1.skupina hledání odpovědí na otázku co tvoří identitu našich dětí - 2.skupina hledání odpovědí na otázku co tvoří identitu našich dětí - 3.skupina

Vzdělávání  v oblasti NRP je cestou k novým možnostem,
i přidanou hodnotou k Vašim dosavadním zkušenostem.