Kurz Vyškolení lektorů - čtvrtá část

Středa, čtvrtek, pátek, sobota - 9.,10.,11. a 12. dubna 2014 - datumy, které znají všichni ti, kdo jezdí na kurz Vyškolení lektorů. Dny plné práce, plné informací, které proudí od našich skvělých zahraničních lektorů, Mariky a Štefana, směrem k nám, ale i od nás všech k nim. Kurz je zaměřen na předávání know -how zahraničních lektorů a jejich práce s klienty, předávají nám své vědomosti i znalosti, předávají nám zážitkové techniky, které používají například při Přípravách pěstounů na přechodnou dobu. Přejmout a naučit se rozumět zážitkové technice, umět ji použít, umět ji rozebrat a umět pak i klienty, kterých se to hluboce dotkne, ošetřit, to není žádná legrace, ba naopak všichni si plně uvědomujeme, jak je to práce složitá a jak moc je zodpovědná.

V průběhu těchto čtyř hektických dnů pracujeme ve skupinách, pracujeme samostatně, lektorujeme se navzájem, připravujeme si podlady pro naši budoucí práci. Někteří z nás pod přísným dohledem lektorů už byli "hozeni" do vody a samostatně si zkusili vést zážitkovou techniku. Nejlépe se to člověk naučí, když musí a nic jiného prostě nezbývá.

Večery jsme pak vyplnili povídáním si na pokojích o tom, co a jak doma žijeme, avšak jen pokud jsme měli splněny domácí úkoly. Věřte, že je to čas, kdy není prostor pro nějaké moc velké prodlevy, vždyť už nám zbývají jen dvě poslední setkání. Čas nám všem hrozně letí.

Předposlední setkání kurzu lektorů je naplánováno na 18.6-21.6.2014

 

zapsala Monika Dietrichová
asistentka projektu

 

Fotogalerie

Bálintova metoda lektorská spolupráce učíme se lektorovat zápisky lektora

Vzdělávání  v oblasti NRP je cestou k novým možnostem,
i přidanou hodnotou k Vašim dosavadním zkušenostem.