Kurz Vyškolení lektorů - první část

V termínu od 18.9 do 21.9.2013 proběhla první vzdělávací část náročného kurzu s názvem Vyškolení lektorů. Vzdělávání proběhlo ve městě Pelhřimov v pěkných vzdělávacích prostorách o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina. První vzdělávací části se účastnilo 15 náhradních rodičů, kteří prošli červnovým přijímacím řízením.

Už v počátku bylo všem jasné, že kurz nebude lehký a nebude jen o informacích, které by si člověk zapsal do sešitu. Je to a bude to, hlavně o praktickém nácviku všech metod práce a "umění" lektora. Jak klienta zaujmout, jak zjistit, co sám od kurzu očekává, jak ho něco naučit ……

Nepovedlo by se mi jistě vyjmenovat úplně všechno, čím jsme se na prvním setkání kurzu zabývali, s čím vším nás naši lektoři seznamovali a čím vším nás i trochu "potrápili". Na počátku všeho bylo očekávání, co nás všechno čeká, na konci pak obrovská únava, ale hlavně spokojenost.

Potlesk účastníků patřil nejen našim skvělým lektorům PhDr. Marii Kerekešové PhD. a PhDr. Štefanu Šarkőzy, ale i celému realizačnímu týmu projektu, který pro účastníky zajistil pěkné vzdělávací prostory, velmi kvalitní ubytování a skvělou restauraci pro utišení hladu. Potlesk na konci patřil i každému jednotlivci, který se do vzdělávání a aktivit zapojil a přinesl tak i něco ze sebe samého.

Další vzdělávací část je plánována opět v Pelhřimově v termínu od 20.11 do 23.11.2013.

 

 

Fotogalerie

práce a zase práce.... a všichni poslouchají ... těžko na cvičišti, lehko na bojišti těžká dřina, ale .... není to jednoduché učíme se být dobrými lektory vzdělávací prostory

Přiložené dokumenty

Vzdělávání  v oblasti NRP je cestou k novým možnostem,
i přidanou hodnotou k Vašim dosavadním zkušenostem.