Odstraňování přízn psych deprivace (dotyková terapie) - Rusava

Od pátku 6.6. do neděle 8.6.2014 proběhlo jedno z dalších víkendových školení na Rusavě. Vzdělávání se zúčastnilo 14 klientů, kteří natěšeni přijeli čerpat ze zkušeností zahraničního partnera projektu, p. PhDr. Márie Kerekešové, PhD. a PhDr. Štefana Šarkőzy a jejich spolupracovnice Ľudmily Boďové, která se specializuje právě na dotykovou terapii nejmenších dětí a batolat. V průběhu vzdělávání se mluvilo o různých tématech, mluvilo se hlavně o vzniku citové deprivace a o kruhu potřeb, který pokud nefunguje už od chvíle, kdy se dítě narodí, je hlavní příčinou pozdějších psychických potíží. Všichni účastníci přijeli se spoustou otázek, na které se jim lektoři pokusili odpovědět. Zpětná vazba pak ukázala, že se každému dostalo to, co od kurzu očekával a mnohým vzdělávání přineslo i mnohé nad to.

Bazén, který v hotelu na Rusavě nově postavili a právě v těchto dnech otevřeli, jen přispěl k dobré náladě a pohodě letních dní.

Klienti si s sebou přivezli 9 dětí ve věkovém rozmezí od 2 let do 16 roků. Přivezli i 2 miminka svěřené jim do péče na přechodnou dobu. Po celou dobu vzdělávání rodičů bylo o děti vzorně postaráno a počasí často vybízelo k procházkám po okolí a trávení volného času s dětmi na hřišti.

Další z kurzů na téma Připoutání (Attachment) proběhne v Pelhřimově ve dnech 29. – 31.8.2014.

Vzdělávání  v oblasti NRP je cestou k novým možnostem,
i přidanou hodnotou k Vašim dosavadním zkušenostem.