Příprava pěstounů na přechodnou dobu 2 - čtvrtý víkend - Pelhřimov

I uzlík je lepší než nic

Pelhřimov se celý týden utápěl v proudech vody, které stále padaly z nebe. Jinak tomu nebylo ani v pátek a ani o sobotě a neděli  16.- 18.5.2014. Skupinu 17 zájemců o pěstounskou péči na přechodnou dobu to však neodradilo a přijeli do města rekordů a kuriozit opět v plném počtu.  Poslední víkend Přípravy na pěstounskou péči na přechodnou dobu byl věnován tématu „Odpoutání“. Téma to bylo hodně náročné a spolu s ním jsme si povídali o složitostech náhradní rodinné výchovy a o práci s různě handicapovanými dětmi.

Víkend byl nabytý informacemi, a proto velmi rychle utekl. Spokojenost vyjádřili všichni účastníci Přípravy na PPPD nejen ústně a v evalvačním dotazníku, ale dali to na vědomí i věcnými dárky, které si připravili pro lektory a realizační tým projektu. Loučení bylo mnohdy těžké, ale přátelství, která tu spontánně vznikla, dávají záruku toho, že se zase brzo, tentokrát už s miminky v náručí nebo dětmi za ruku, brzo sejdeme. A zda to bude v Pelhřimově? Můj pocit je, že ano, neboť nic tak nepřesvědčí jako skvělé a příjemné ubytování, které nám poskytl pelhřimovský penzion Squash centrum Výsluní a dobré jídlo na jakém jsme si pochutnali v pizzerii a restauraci Ponte di Pietra. Jejich služby byly fantastické, proto se k nám, do Pelhřimova, všichni opět těší.

Poděkování patřilo i pedagogickému dozoru dětí, který svou službu opět zastal na výbornou.

Skončil druhý běh Přípravy pěstounů na přechodnou dobu - co jim všem popřát? Snad jen to, aby nečekali dlouho na své zařazení do evidence PPPD, aby se ve své službě dětem v krizi setkali vždy jen s empatickými a vstřícnými pracovníky OSPODů a aby z práce, kterou se rozhodli dělat, měli radost. Dětem v jejich péči pak přeji, aby se ve všech rodinách, které prošli „naší Přípravou“, cítily bezpečně a nechaly si od nich „navázat provázek, který byl přetržen“, protože i uzlík je lepší než nic.

Srdečně se s Vámi se všemi loučí

Monika Dietrichová, asistentka projektu

 

Fotogalerie

Jak probíhala výuka tématu "Odpoutání" příště už bude v náruči místo plyšáka opravdové miminko k odpoutání patří i předávání A je tu opravdový konec ... výukové materiály a dárky pro účastníky Přípravy PPPD2

Vzdělávání  v oblasti NRP je cestou k novým možnostem,
i přidanou hodnotou k Vašim dosavadním zkušenostem.