Příprava pěstounů na přechodnou dobu 3 - čtvrtý víkend - Vysočina

A je tu poslední víkend naší třetí skupiny lidí připravujících se na dráhu pěstounů na přechodnou dobu. Přijela celá skupina, přijeli všichni do jednoho - natěšení na informace, natěšení na závěr, ale zároveň smutní z toho, že jedna etapa končí. Jenže bez tohoto konce by nebyl nový začátek....a na ten se všichni těší. Takže dvěma slovy - emoční zmatek.

Tématem bylo odpoutávání se od dítěte. Téma složité, téma hodně těžké. Podle reakcí přítomných je vidět, že si mnozí uvědomují, že je to těžké teď a tady v Pelhřimově, ale že to není nic proti tomu, co budou prožívat potom doma až se budou loučit s dítětem, které několik týdnů či měsíců vychovávali o které se s láskou starali.

Kurz skončil - všem účastníkům Přípravy pěstounů na přechodnou dobu přeje realizační tým projektu, Monika s Alešem, hodně lásky pro všechny děti, které k vám přijdou, hodně moudrosti při jejich výchově a spoustu šikovných lidí ve vašem okolí, kteří vám budou umět naslouchat a pomáhat vám ve vaší nelehké práci či "službě". Všechny děti potřebují lásku a potřebují rodinu, když nemohou mít tu svou vlastní, nechť mají alespoň tu náhradní, kde budou milovány.

 

Přiložené dokumenty

Vzdělávání  v oblasti NRP je cestou k novým možnostem,
i přidanou hodnotou k Vašim dosavadním zkušenostem.