Sexualita dětí v náhradních rodinách 1 - Vysočina

Průběžné vzdělávání dle zákona na téma Sexualita dětí v náhradních rodinách

O víkendu 14.6 až 16.6.2013 proběhlo první průběžné 24 hodinové vzdělávání náhradních rodičů, které jim ukládá Novela zákona o sociálně právní ochraně dětí.

Zajímavé téma, plné citlivých otázek a nelehkých odpovědí přilákalo celkem 11 náhradních rodičů. Lektorům PhDr. Márii Kerekešové PhD.  a PhDr. Štefanu Šarkőzy byly kladeny mnohdy i velmi choulostivé otázky týkající se sexuálních projevů našich přijatých dětí. Oba se s tím, i díky svým mnohaletým zkušenostem v oblasti NRP, vypořádali na výbornou. Vždy dokázali rodičům poradit či projevy jejich dětí zdůvodnit a vysvětlit je, anebo rodiče alespoň uklidnit či naopak poslat za odbornou pomocí.

Celým vzděláváním se jako červená nit táhlo pochopení a porozumění. Byl čas i na odpočinek a relaxaci, na dobrou kávu se zmrzlinou i na popovídání si navzájem.

Vzdělávání proběhlo v krásném městě Pelhřimově, městě rekordů a kuriozit. Příjemné ubytování a strava byly zajištěny v penzionu Lucerna. Pro samotné vzdělávání byly pronajaty pěkné a útulné prostory občanského sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina.

O pohodlí účastníků se starala členka realizačního týmu projektu p. Monika Dietrichová.

 

V příloze naleznete nejeden článek s ohlasy účastnic vzdělávacího kurzu, budiž Vám povzbuzením, abyste rádi využili našich dalších nabídek vzdělávacích aktivit.

Fotogalerie

Sexualita v Pelhřimově

Přiložené dokumenty

Vzdělávání  v oblasti NRP je cestou k novým možnostem,
i přidanou hodnotou k Vašim dosavadním zkušenostem.