Vzdělávání pro uplatnění na trhu práce 2 - první víkend - Rusava

První víkendové setkání druhého běhu kurzu Vzdělávání pro uplatnění na trhu práce se uskutečnilo na Rusavě ve dnech od 14.2. do 16.2.2014.

První víkend se nesl v duchu seznamování se navzájem i seznamování se s tématem sociální práce, a kdo tedy přijal pozvání do našeho kurzu? Sedmnáct účastníků, mužů i žen, se sjelo napříč z celé republiky, jsou tu lidé z Aše, z Prahy i z Ostravy a dalších míst. Přijeli lidé z různých organizací, z neziskového sektoru, z nadačního fondu, přijeli pěstouni, přijeli i lidé ze zdravotnictví, kteří se do budoucna chtějí zaměřit na práci s náhradními rodinami. Přijeli všichni ti, co se o téma „náhradky“ zajímají a co se chtějí dozvědět více informací. To, že informací bude hodně a budou podávány z úst velmi fundovaných, všichni přihlášení už věděli z našich webových stránek www.nahradnirodice.cz. Informace nám předávají Doc.PhDr. Oldřich Matoušek,CSc. a jeho kolegyně z Filosofické fakulty v Praze PhDr. Hana Pazlarová, PhD.

Kurz je rozdělen do čtyř bloků, čtyř víkendů. O prvním víkendu jsme se vrhli na téma současná rodina a rámce k jejímu hodnocení, hodnocení situace rodiny a dítěte, plánování a strategie práce s rodinou a co je dětské trauma a jak s ním pracovat.

Účastníci odjížděli nadšení nejen z kurzu jako takového, ale byli příjemně překvapení z hezkého prostředí hotelu, příjemného personálu a dobrého jídla. Večerní hodiny jsme si zpříjemnili teplou vířivkou, někdo i masáží a hlavně společným bowlingem, ve kterém nás stoprocentně převálcovaly naše malé děti – příště to napravíme.

zaznamenala asistentka projektu

Monika Dietrichová

17.2.2014

 

 

 

Fotogalerie

plná účast naši lektoři probíhající kurz zamyšlení se nad úkoly

Vzdělávání  v oblasti NRP je cestou k novým možnostem,
i přidanou hodnotou k Vašim dosavadním zkušenostem.