Vzdělávání pro uplatnění na trhu práce 2 - třetí víkend - Rusava

V pátek 11. 4. opět účastníci kurzu vyrazili směrem Rusava. Počasí nám na cestu přálo a byli jsme zvědaví, co nás tento víkend čeká… Při ubytování jsme zjistili, s kým budeme sdílet společný prostor a v 16 hodin začali se vzdělávacím programem. Tento víkend byl již třetí v pořadí.

Páteční odpoledne jsme se s našimi lektory věnovali tématům – komunikace jako hlavní prostředek k udržení dlouhodobých vazeb, dalším zajímavým okruhem byly – vztahy.

V sobotu jsme se zabývali otázkou dluhové problematiky a následovala další obsáhlá a diskutovaná témata – provoz rodiny, stravování, zaměstnání, bydlení. Sobotní odpoledne patřilo – problémům romských rodin. Součástí vzdělávacího bloku byla samozřejmě praktická cvičení, kdy jsme pracovali v malých skupinách. Byl dán prostor i pro sdílení vlastních životních a pracovních zkušeností. Byly veselé i vážné… Večer patřil bowlingu, který byl odměnou za celodenní práci.

Nedělní dopoledne jsme věnovali tématům spojeným s výchovou dětí, problémům ohrožení života a zdraví dítěte z různých pohledů. Tím jsme zakončili další vzdělávací víkend. Po obědě jsme se rozloučili a vydali se všemi směry na cesty domů. Odjíždíme s očekáváním, co přinese poslední víkendové vzdělávání, které proběhne od 25. 4. do 27. 4. na Rusavě.

 

Zapsaly účastnice kurzu: Naďa Fialová a Jana Kocandová

Fotogalerie

Učení je matka moudrosti učit se, učit se, učit se.....

Vzdělávání  v oblasti NRP je cestou k novým možnostem,
i přidanou hodnotou k Vašim dosavadním zkušenostem.